Bezpečnost dětí (pokračování II)

Správný výběr
Bezpečnost Vašich dětí závisí rovněž na Vás. Abyste svému dítěti zajistili maximální ochranu, doporučujeme Vám použít dětské sedačky nabízené v prodejní síti Renaultu.

Pokud je Vaše vozidlo vybaveno systémem Isofix, použijte přednostně sedačku Isofix (přejděte na kapitolu 1 odstavec „Systém upevnění dětských sedaček Isofix“). K dispozici jsou zádržné systémy uzpůsobené pro všechny kategorie. Tyto systémy byly zkonstruovány ve spolupráci s výrobci a byly testovány ve vozidlech značky Renault.

Poraďte se se svým zástupcem Renaultu a požádejte jej o pomoc při instalaci.

Kategorie 0 a 0+ (do 13 kg)
Do věku dvou let je krk dítěte velmi křehký. Raději dítě usaďte do vaku zády ke směru jízdy. Tato poloha je bezpečnější.

Kategorie 1 (od 9 do 18 kg)
Ve věku od 2 do 4 let není pánev dostatečně tvarována, aby mohla být vždy dobře zadržena tříbodovým bezpečnostním pásem vozidla, a u dítěte by v případě čelního nárazu mohlo dojít ke zranění břicha. Je tedy vhodné použít sedadlo s přepážkou, která umožní udržení dítěte pomocí popruhu nebo tvarované přepážky.

Aby bylo eliminováno nebezpečí ohrožení Vaší bezpečnosti, doporučujeme Vám použít příslušenství specifikovaná společností Renault, která jsou uzpůsobena Vašemu vozidlu a na která se jako jediná vztahuje záruka společnosti Renault.

< Bezpečnost dětí (pokračování I) Bezpečnost dětí (pokračování III) >