Nový Renault Thalia

30.10.2009 Nezařazené nekomentováno

Tvary tohoto tříprostorovového sedanu se výrazně odklonily od původního základu prvních thalií – Renaultu Clio druhé generace. Naproti tomu podvozek však zůstal téměř beze změn a stále pochází od původního dárce.
Vzhled zvenčí se poměrně umírnil a nová thalia již nemusí nosit hanlivý přívlastek „clio s batohem“. Designéři tentokrát zapracovali prostor pro zavazadla do celku karoserie mnohem citlivěji a druhá generace thalií se stala v portfoliu automobilky Renault zcela svébytným modelem.
Přední části vozidla dominují světlomety a specifická maska chladiče. Pro záď jsou typické robustní tvary, které budí dojem vozu vyšší třídy, než kam thalia opravdu spadá. Zejména zboku je patrné, že i nové modely mají s předchozí generací mnoho společného. Vývoj novinky trval zejména díky nasazení digitálních technologií 26 měsíců.

Do interiéru by mělo oproti předchůdci pronikat mnohem méně hluku a zároveň by měla být posádka hýčkána větším pohodlím. Cílem inženýrů bylo také udržet v kabině tepelný komfort, a to s ohledem na prodej automobilu ve velmi rozdílných klimatických podmínkách na ruském a zároveň například na tureckém trhu. Cestující budou mít k dispozici zavazadelník o objemu 506 litrů.
Nový Renault Thalia se vyrábí v automobilovém závodu Oyak-Renault v turecké Burse. Proto může nabídnout i přes svůj dospělejší vzhled poměrně nízké provozní náklady. V nabídce budou benzinové agregáty 1.2 16V o výkonu 55 kW (75 k) a 1.4 16V o výkonu 72 kW (100 k). Nabídku vznětových pohonných jednotek tvoří motor 1.5 dCi, který je k dispozici ve dvou výkonových verzích – 48 kW (65 k) a 62 kW (85 k).
Pro jednotku 1.5 dCi o výkonu 85 k výrobce udává spotřebu paliva 4,3 litrů na 100 kilometrů, přičemž emise CO2 činí 116 g/km, zatímco benzinový agregát 1.2 16V o výkonu 75 k odčerpá z nádrže 5,9 litru na 100 ujetých kilometrů se 140 g emisí CO2 na km.Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář

Hledat